Search

Vitamín C a jeho účinky

Updated: Mar 6


Viete ako účinne predchádzať únave ako takej?


Bývate opakovane chorý? Odborníci na tom zapracovali a odporúčajú preventívne podávanie vysokých dávok vitamínu C formou infúzií. Vitamín C zabezpečí ochranu pred mnohými chorobami. Odporúča sa pri chronických infekciách, pri nadmernej slabosti a únave, pri telesnom i duševnom vyčerpaní, pri dlhotrvajúcich zápalových ochoreniach. Nedostatok vitamínu C sa najviac prejavuje na jeseň a na jar, kedy je zvýšený počet zápalových ochorení.
Vplyv na zdravie

Kyselina askorbová je potrebná na reguláciu metabolizmu aminokyselín, udržiavanie pevnosti cievnych stien (najmä kapilár) a tkanivové dýchanie. Podporuje vstrebávanie železa, stimuluje tvorbu bielych krviniek, vývoj kostí, zubov a chrupaviek, podporuje rast a odstraňuje voľné radikály.


Zvýšené dávky vitamínu C by mali užívať predčasne narodení novorodenci, tehotné a dojčiace ženy, osoby pracujúce v infekčnom alebo stresovom prostredí. Fajčiarom sa odporúča dvojnásobná odporučená denná dávka.

Prejavy nedostatku kyseliny askorbovej

Mierna hypovitaminóza sa prejavuje spomaleným rastom, kazením zubov, narušením stavby kostí, deformitami kĺbov, nedostatočnou odolnosťou proti infekciám, únavou, žalúdočnými problémami, lámavými kapilárami a zníženou tvorbou mlieka.Extrémna hypovitaminóza spôsobuje chorobu skorbut, ktorá sa prejavuje anémiou, krvácavosťou, opuchom kĺbov a ďasien, stratou zubov, krehkosťou kostí, sterilitou, častými infekciami, atrofiou svalov a žalúdočnými vredmi.


Liečebná kúra by mala obsahovať podanie 8 infúzií v týždňových intervaloch.

150 views

KONTAKT

Go Create Performance centrum
Kopčianska 16

851 01 Bratislava

Mail: gcp@go-create.sk

Objednávky: +421 948 080 366

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon

© by Go Create Performance s.r.o.